Květák tak trochu jinak

Je jaro. S výmluvou, že si musíme dělat tukové zásoby na zimu, už nepochodíme. Tohle dědictví nám v našem genotypu zanechali naši těžce pracující předkové, kterým tučné a vydatné jídlo v těžkých zimách prospívalo. Našemu životním stylu tento stereotyp příliš nepřidává. Takže je na čase tělu trochu odlehčit.

Recept, o který se s vámi chci podělit, jsem našla na Facebooku. Nebudu se tedy chlubit cizím peřím. Nicméně trochu jsem si ho vytunila.

Připravte si:

1 středně velký květák

3 vejce

cca 5 lžic hladké mouky

5 lžic mléka

1 cibuli

Papriku (žlutou, červenou)

Žampiony nebo hlívu (v původním receptu byly žampiony z plechovky, já zvolila čerstvou hlívu)

Pórek (rovněž moje vychytávka)

1 mrkev

1 větší rajče

1 lžičku sladké papriky

Bloček sýru (eidam, mozarella, gouda…jak je libo)

Olej

Sůl

Pepř

Já přidala ještě sušený česnek a do květáku i zeleninové směsi polévkové koření

Jak na to?

Květák rozdělíme na růžičky a uvaříme v osolené vodě s mlékem (eliminuje nežádoucí zápach květáku). Uvařený květák rozmixujeme s vejci a poté přidáme mouku (konzistenci odhadněte, prostě aby to nebylo moc řídké). Pekáček vymažeme olejem a na dno navrstvíme květákovou směs.

Na pánvi rozpálíme olej a dáme zesklovatět cibuli. Papriky nakrájíme na nudličky a zbytek zeleniny na malé kousky. Přidáme k cibuli, nejdříve tužší zeleninu, podusíme na al dente, nakonec houby a rajčata. Směs okořeníme solí, pepřem, sušeným česnekem a nakonec paprikou (s tou opatrně, ať to nemáte moc hořké).

Zeleninovou směs navrstvíme na květákový základ a posypeme strouhaným sýrem. Dáme na 20 minut zapéct do trouby.

Teplá zeleninová jídla nemám moc v oblibě. Ale tahle mňamka mě opravdu překvapila. Je to skvělá alternativa ke smaženému květáku, mozečku, placičkám…, které jsou sice také dobré, ale už tak trošku nuda, co myslíte :-). Navíc v tomhle jídle jsou z většiny samé zdravé věci.

Zdroj: Facebook, Cook with me

close

Přihlaste se k odběru

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

depressedlion.cz