Dobré, zdravé nehřešení

V květnu jsem u nás v městečku vyrazila na první farmářský trh, který pandemická situace, resp. vláda, povolila uspořádat. Do farmářských trhů jsem se zamilovala a vždy tam uvalím na můj vkus dost peněz. Musím říci, že proplétat se mezi lidmi proudícími kolem stánků s čerstvými produkty, byl sice trochu opruz, ale paradoxně i po dnech odstupů i příjemná vzpruha. Své přidal i fakt, že jaro se slušně rozjíždělo a tohle byl první trh z mnoha. Čekala na mě záplava dobrot, které, alespoň jak doufám, neviděly supermarket, nežádoucí “éčka”, chemikálie a dochucovadla. Ráda bych si tuhle iluzi uchovala a člověk má tak nějak pocit, že dělá něco blahodárného pro své zdraví i chuťové pohárky.

Zastavila jsem se u stánku jedné paní, která nabízela různou nakládanou zeleninu, čatný, omáčky k masu a také kelímky s nakládaným zelím. S medvědím česnekem, chilli, křenem, jablky a kdo ví s čím ještě. Vzpomněla jsem si, že jsem je u ní nakupovala již vloni a byla to fakt dobrota. A hlavně děsně zdravá. Tak jsem dvě krabičky koupila. S politováním mi však paní oznámila, že to její zelí už má letos po sezóně a další už nebude.

S mamkou nám moc chutnalo, tak jsme si prošly složení na krabičce a mamka se rozhodla, že se o něco podobného pokusí sama. Výsledek byl více než uspokojivý a nám vznikla nová stálice v našem jídelníčku, o kterou jsem se rozhodla s vámi podělit, protože je to opravdu mňamka, u které nemáte ten skličující pocit, že když jíte něco dobrého, zároveň hřešíte.

Co budete potřebovat?

500 g sterilovaného zelí (prodává se v podobných sáčcích jako kysané zelí, ale není kysané, pozor na to)

2 středně velké mrkve, nebo 1 větší mrkev

1 až 2 kapie

1 cibuli

Dle chuti:

křen

lihový ocet

olej

sůl

hořčičné semínko

Jak na to?

Do mísy vyklopte ze sáčku zelí i se šťávou. Přidejte najemno nastrouhanou mrkev, nadrobno nakrájenou cibuli a kapii. Křen nastrouhejte a zamíchejte do směsi. Kolik křenu nechávám na vás, začněte zvolna a postupně ochutnávejte, až dosáhnete vám vyhovující chuti. Stejně tak s octem. Vše posypte hořčičnými semínky, pocákejte olejem a dobře promíchejte. Časem to správné množství určitě vychytáte. Chuť je pikantní, mírně nakyslá. Salát dejte do sklenic (z tohoto množství to dá jednu velkou a jednu menší sklenici). Ideálně nechte uležet do druhého dne, ale v podstatě se může konzumovat ihned. Je to výborné k masu i jen tak samotné. Můžete vymyslet i nějakou vlastní variaci, třeba s tím medvědím česnekem, napadají mě ředkvičky místo křenu, nebo jablka…budu ráda, když se se mnou o vaše recepty podělíte.

close

Přihlaste se k odběru

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

depressedlion.cz