Vytuněný buřtguláš

Určitě mi dáte za pravdu, že čas od času takové “chalupářské” jídlo, jako je klasický buřtguláš s chlebem, prostě bodne i přes to (nebo právě proto), že uzeniny nestojí zrovna na vrcholu výživové pyramidy. Ale pozor, když už klobásy, tak kvalitní. Zapomeňte na levné párky, ve kterých se pro množství škrobu, éček, různých dochucovadel a dalších přísad, které raději nechcete znát, téměř zapomnělo na maso. Když už “prasit”, tak kvalitně :-).

Jak jsem přišla zrovna na buřtguláš, který jsem nejedla snad několik let? Kolegyně mi v práci vykládala, jak ho svým třem dětem udělala k prázdninovému obědu. Nutno podotknouti, že její děti jsou aktivní, plné pohybu venku, jako z mých mladých let a mohou tedy bez problémů jíst takové věci. No a já na něj dostala hroznou chuť. Protože jsem občas žena činu, hlavně co se jídla týče, tak jsem se na tu myšlenku upnula a nápad na víkendový oběd byl na světě. Byť vím, že ten guláš já rozhodně venku nevyběhám :-).

Je to klasika, buřty, brambory, cibule, paprika, povařit a zahustit moukou. Ale já si našla tento recept a velmi mile mě překvapil. Místo oleje jsem použila sádlo, přidala svůj oblíbený nesoldík a hlavně velmi chutné uzeniny z mého oblíbeného řeznického stánku, který je pravidelně součástí farmářských trhů v našem městě. Možná jsem mohla dát více papriky, třeba té pálivé, aby to mělo lepší barvu a ty správné grády. Ale i tak to byla mňamka.

Klasický bramborový guláš neboli buřtguláš.

Zdroj: toprecepty.cz

Věřte mi, že kvalitní uzeniny a smetana povznesou tohle jídlo do mnohem vyšší sféry, než možná znáte. Zkuste to.

close

Přihlaste se k odběru

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

depressedlion.cz