Strašná nádhera

Nedávno na mě dolehla poněkud tísnivá atmosféra této doby a neustále se valící negativní zprávy, na kterých si naše média budují svůj byznys a úspěšně tak vymývají naše mozky. A je jim úplně jedno, jestli tím někomu zkazí náladu, nedej bože mu způsobí úzkosti a panické stavy z toho, že nás v tomto životě už nic dobrého nečeká a všechno jde do kopru. Ano vím, stačí jen vypnout hlavu a televizi, ale kdo to dnes dokáže?

Přesto jsem se o to pokusila a došla jsem k závěru, že je na čase přečíst si nějakou tu oddychovku. Sáhla jsem po knížce od Haliny Pawlowské. Halina je bezesporu ikona. Nepatřím mezi její skalní fanynky, kdysi jsem jednu její knížku četla, sledovala jsem Banánové rybičky a občas si poslechnu Halinin pořad v rádiu. Musím konstatovat, že mi její humor a nadsázka nevadí. Jen si vždycky říkám, jak může mít někdo tolik kamarádek a milenců😀. Vždy si na to vzpomenu, když pojem “moje kamarádka” použiji ve svých příspěvcích. Ale můj okruh se uzavírá na čtyřech a o milencích zatím nepíši vůbec😉. 

Strašná nádhera je soubor povídek, které se točí kolem lásky. Jsou tam ironie, legrace sama ze sebe i vtipné momenty. Knihu jsem zvládla za dvě odpoledne a nemůžu říci, že jsem tam našla nějakou velikou hloubku. Ale  to ani nebyl můj záměr. Tím bylo odpočinout si od okolního světa a toho jsem dosáhla. Přemýšlela jsem o tom, jestli Halina měla koncepci této knihy předem promyšlenou nebo nechala prostě průběh svým myšlenkám, protože tento dojem kniha vzbuzuje. Je to zkušená spisovatelka, takže si myslím, že nic nenechala náhodě. V tom případě klobouk dolu. Zdroj. databazeknih.cz

close

Přihlaste se k odběru

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

depressedlion.cz