Zamyslete se sami nad sebou, změníte svůj svět

Také se vám stalo, že vám někde lezla na nervy i klika od dveří? Ráno jste se probouzeli s tím “panebože, já zase musím “tam””? A ani jste pořádně nevěděli proč? Co vám konkrétně vadí. Nebo vás děsně iritoval nějaký člověk, který vám vlastně nic špatného nedělal, jen prostě existoval ve vaší blízkosti a vy jste se z toho mohli zbláznit?

Přesně jste věděli, co kdy řekne, co udělá, jak se bude tvářit, jaký tělesný projev vyvine a ať už jste dělali cokoliv, soustředili jste se pouze na to a na fakt, jak vám to leze na nervy. Ten druhý člověk to zřejmě vycítil a od té doby mezi vámi panovalo nepříjemné dusno. Mně se to v životě párkrát stalo, ten poslední případ mě donutil se nad tím zamyslet. Jak to řešit? Svěříte se kámošce, ta vás sice pochopí, možná polituje, ale žádné řešení po ruce nemá. Zkusíte to s odborníky, ale také žádný 100% zaručený návod, co s tím. Jen to, že s tou danou osobou mám více komunikovat. Částečně to zabralo. Ale i tak, čím dál více mě štvalo, že mě štve. Zkusila jsem si googlit nějaké rady, ale na to zřejmě žádný účinný recept není.

Jasně, že ten problém je ve mně. Ale kde? Po intenzivním přemýšlení mi došlo, že mi to vadí, protože já jsem nespokojená sama se sebou a nemám odvahu s tím něco udělat. Nebo prostě je vždy jednodušší, být naštvaná na někoho jiného, než sama na sebe. Ten člověk je takový, jaký je, možná je s tím spokojený, možná ne, ale to asi neovlivníte. Důležité je, jak spokojení jste se sebou vy. Možná vám ve skutečnosti neleze na nervy ta dotyčná osoba, ale to, že se nacházíte někde, kde vlastně být ani nechcete a štve vás ta situace. Nabízí se snadné řešení: chce to změnu. Nové prostředí, nové lidi kolem sebe, nové přátele nebo si více vážit těch stávajících…asi ano, ale sám před sebou nikdo neunikne. Chce to začít pěkně zevnitř, ujasnit si, co chcete, porovnat si priority, zkusit s tím člověkem více mluvit, soustředit se na něco jiného, najít si aktivity, které pro vás budou impulzem a zároveň relaxem a odvedou vaše myšlenky na něco jiného. Třeba začít psát blog😀.

close

Přihlaste se k odběru

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

depressedlion.cz