Pravý šopský salát

Každá správná bulharská hostina, nebo prostě jen večeře, začíná skvělým rituálem. Všichni se sesednou kolem stolu, kterému dominují mísy se šopským salátem. Každý vyfasuje panáčka rakie, vidličku, typický bílý chleba. Společnost se baví, diskutuje a u toho si každý nabírá vidličkou ze společné mísy slátek a popíjí bulharskou pálenku, která je většinou home made. Až po dojezení salátu se podává večeře.

Rádoby šopský salát nabízí u nás kdejaká restaurace, nebo si ho připravujeme po domácku. Ale jak se dělá ten správný? 

Recept na šopský salát vznikl kolem roku 1955, tedy v době socialismu, v černomořském letovisku Družba, které se dnes již jmenuje „Svatý Konstantin a Helena“ a leží nedaleko Varny. Tehdy bylo údajně vytvořeno cca pět až šest obdobných receptů na saláty, které byly spojovány s různými etnografickými regiony jako součást propagace cestovního ruchu v zemi. Zachoval se však pouze tento jediný recept a v 70. a 80. letech se stal šopský salát národním kulinářským symbolem (zdroj: mundo.cz).

Budete potřebovat:

rajčata – pokud máte domácí, šťavnatá, masitá, chutná, je to značka ideál, ale vystačíte si i s těmi ze supermarketu,

salátovou okurku,

cibuli – njelépe bílou,

bílé papriky,

olej – slunečnicový, řepkový,

ocet – vinný, ale může být i obyčejný,

sůl, pepř,

hladkolistou petržel,

balkánský sýr na posypání.

Co činí bulharský šopský salát odlišným od toho, co se pod tímto jménem připravuje u nás, jsou opečené papriky. Jak je připravíte?

Vyberte si rovné papriky, nevykrajujte vnitřek. Opečte je v troubě na mřížce nebo v remosce. V létě můžete dát papriky i na gril. V každém případě se připravte na typické aroma, které mě vždy ve vzpomínkách přenese do kuchyně mé tety❤.  Teplota může být vyšší, ale musíte papriky hlídat a otočit. Za pár minut slupka zhnědne, skoro do spálena. Opečené papriky vložte do igelitového sáčku a nechte pár minut zvlhnout. Poté oloupejte horní zhnědlou slupku, jde to snadno. Papriky pokrájejte na menší kousky a dejte do mísy.

K nim přidejte na kolečka nakrájenou cibuli, pokrájená rajčata a okurku. Posolte, opepřete, přidejte nadrobno nakrájenou petrželku, ochuťte octem a zakápněte olejem. Promíchejte a před podáváním posypejte nastrouhaným balkánským sýrem. Že balkánský sýr nejde strouhat? Jde, jen se trochu matlá 😀. Můžete ho dát před strouháním na chvilku do mrazáku.

Mně osobně velmi chutná chleba namáčený ve šťávě salátu. To je také tradiční rituál. Tak dobrou chuť a pohodovou náladu při posezení s rodinou a přáteli. Jo, málem bych zapomněla. Pokud k salátu popíjíte pálenku, rajčata způsobí, že se nebudete hned motat. Rajská jablíčka obsahují draslík, který obnovuje rovnováhu tekutin v těle, napomáhají tvorbě enzymů, které odbourávají alkohol z krve😀. Ale i tak opatrně. A na kocovinu jedině Bloody Mary 😀 nebo párek s kečupem 😀.

close

Přihlaste se k odběru

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

depressedlion.cz