Pečené müsli

V jedné příjemné pekárně v našem městečku si kupuji pečené müsli. Nejlepší je oříškové, krásně křupe a s jogurtem je to opravdu mňamka. Bohužel to není úplně levná záležitost, sáček stojí přes padesát korun a vykouzlíte z něj maximálně tři zdravé snídaně. Řekla jsem si, že mi vlastně nic nebrání v tom si tuto pochoutku vyrobit sama. Chtěla jsem ho mít opravdu poctivé, takže počáteční investice jako velká úspora nevypadala, nicméně z níže uvedeného množství mám 3 sklenice.

Budete potřebovat:

500 g ovesných vloček – dobré jsou celozrnné z Lidlu

120 g másla

Čekankový sirup (případně jiný sirup nebo med)

Další zdravé dobroty dle chuti a fantazie

Já použila vlašské ořechy, mandle, dýňová semínka, lněná semínka, chia semínka, šupinky sušeného kokosu, goji, sušené datle, meruňky a nasypala jsem tam i směs ořechů a sušeného ovoce (takový malý sáček z Lidlu za pár korun). Kdybych je nezapomněla koupit, přidala bych i rozinky nebo sušené brusinky 🙂.

Vločky dejte do mísy, přidejte semínka, sušené ovoce, nasekané ořechy a mandle (já je dám do sáčku a rozmasakruju paličkou na maso, ale ne moc, chceme, aby müsli křupalo 😀). Lze to samozřejmě nasekat i “strojně”. K tomu dodejte ostatní přísady a pořádně promíchejte. 

Máslo zahřejte do rozpuštění a přimíchejte cca 3 lžíce čekankového sirupu nebo medu, ale nevařte. Čekankový sirup jsem objevila teprve nedávno a hned jsem si ho oblíbila. Obsahuje totiž až o 95% méně cukru a 45% méně kalorií než jiná přírodní sladidla.

Oslazené máslo nalijte k sypké směsi a pořádně promíchejte. Už v této fázi to úžasně voní, což teprve během a  po pečení.

Müsli rozprostřete na dva plechy s pečícím papírem a pečte na 150 °C 10 minut, pak směs promíchejte a pečete dalších cca 10 minut. Každá trouba peče jinak, proto je třeba směs hlídat, aby se nepřipálila a nezhořkla. Já to vyndala “za pět minut dvanáct”. Proto raději už po 15 minutách müsli ochutnejte, ať vaše úsilí nepřijde vniveč.

Müsli už jsem dělala několikrát, není to zase až tak pracné a víte, co do toho dáváte. V každém případě si připravíte povzbudivý start do náročných dní nebo příjemnou snídani pro víkendovou pohodu.

close

Přihlaste se k odběru

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

depressedlion.cz