Jojo a Luisa

Mezi mé čtenářské úlovky, kde se nestala žádná vražda,  patří knihy od britské spisovatelky Jojo Moyes. Je autorkou především romantických příběhů, za kterými se však skrývá vážnější podtext. První příběh o potrhlé Luise Clarkové, kterou osud přivedl do světa Willa Traynora, jsem viděla ve filmovém zpracování.

Will je bohatý, atraktivní mladý muž, který je však ochrnutý na celé tělo i duši. Toto spojení jim oběma změní život i pohled na něj. Will alespoň na chvilku ožije, díky Luise zjistí, že jeho postižení mu nebrání užít si pár krásných chvilek a snad se i zamilovat. Přesto vše je Willovo rozhodnutí nevratné. Kniha i film otvírají kontraverzní téma, které vás určitě vnitřně zasáhne. Příběh je humorný, dojemný i citlivý, popláčete si. Ale rozhodně stojí za zhlédnutí nebo přečtené. Nebudu prozrazovat více.

Po této knize následují tituly Život po tobě a Sama sebou, které rozvíjí další osudy Luisy Clarkové. Její život vám bude připadat přinejmenším praštěný, zamotaný se specifickým humorem, i jistou hloubkou. Více knih od Jojo jsem nečetla a nemůžu zatím říci, že patří mezi mé top top autory, ale určitě si ještě nějaké její dílo přečtu.

Zdroj: databazeknih.cz

close

Přihlaste se k odběru

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

depressedlion.cz