Francouz jménem Bernard

Zdroj: databazeknih.cz

Krátce po té, co se rozjela moje čtenářská vášeň, mi můj milý šéf doporučil francouzského autora Bernarda Miniera. Musím říci, že jsem mu po první knize úplně podlehla.

Příznivci Bernarda asi znají jeho tituly, které spojuje detektiv Martin Servaz, na začátku čtyřicetiletý velitel regionální kriminální jednotky v Toulouse. První kniha s názvem Mráz je opravdu brutálně mrazivá. Začíná tím, že pracovníci vodní elektrárny v Pyrenejích najdou jednoho zimního dopoledne mrtvolu koně bez hlavy, částečně staženou z kůže, zavěšenou na nosném stožáru lanovky. A rozvíjí se zamotaný detektivní příběh, který se točí i kolem Wargnierova institutu, jež se specializuje na mimořádně nebezpečné a duševně choré vrahy. Ten nejnebezpečnější sadistický psychopat Juliana Hirtmann po svém úniku zasáhne do Martinova profesního i osobního života a neopustí ho ani v dalších pokračování série v knihách Kruh, Tma, Noc a Sestry. A vězte, že zápletka je opravdu brutální a chytrá. Všech pět knih jsem přečetla jedním dechem, přestože jsou to pořádné bichle. Ale ta první, byla nejlepší🙂. Aktuálně poslední díl s názvem Údolí na mě ještě čeká. Dnes jsem knihu viděla za výlohou v knihkupectví. Budete se muset poprat s 15 – 20 cm tlustou knihou.

Doporučuji všem, kdo mají rádi opravdu zamotané a promyšlené zápletky, složité detektivní příběhy s určitou hloubkou, kde se vyšetřovatel stává i obětí a vše je dokonale propojené. Napětí od začátku až do konce. 

close

Přihlaste se k odběru

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

depressedlion.cz