Dvojctihodné koláče

Pečení koláčů pro mě znamená “pekařskou vyšší dívčí”. Krásně kulaté, plné náplní a hezky ozdobené. Říkala jsem si, že tohle umění není nic pro mě. Navíc z kynutého těsta. Poslední dobou se však pouštím do různých pokusů a rozhodla jsem se, že dvojctihodné koláče prostě dám. Inspirovala mě Kateřina Winterová v mém oblíbeném Herbáři v rubrice Jídla ze skanzenu. Kateřina tam v prvorepublikové kuchyni, stylových oblečcích a starožitném nádobí vaří a peče pokrmy prověřené tradicí a zkušenostmi našich babiček a jejich babiček. Dle jejího návodu mi přišlo vytvořit kulaté dobroty s dvojitou náplní jako úplná hračka Dvojctihodné koláče podle Herbáře. Zdroj: Česká televize.

Protože Kateřina neuvádí recept na těsto, našla jsem si tento: Dvojctihodné koláče, Zdroj: toprecepty.cz. Plnila jsem tvarohem s pravou vanilkou (práskla jsem se přes kapsu) a mákem.

Těsto mi krásně vykynulo, ale musím říci, že vytvořit pravidelná stejně veliká kolečka s nevytékající náplní nebylo pro moje levé ručičky snadné a alespoň trochu přijatelný grif jsem získala až u druhého plechu. A teď jsem zjistila, že jsem do těsta zapomněla dát olej 😲. No nic, avizovala jsem, že tohle nebude profi food blog.

Nicméně i přes to byl můj produkt chutný, relativně při troše fantazie i vzhledný a ocenil ho můj šéf, kterému jsem zpestřila náročné pracovní odpoledne 😉. Nutno říci, že jemu zpestří odpoledne každé jídlo, které přešlo přes pekáč a je v něm notná dávka cukru. Příště už vše snad vychytám a věřím, že příští dvojctihodné koláče už mi budou ke cti a že vám se určitě povedou napoprvé. Já přidávám autentický obrázek.

close

Přihlaste se k odběru

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

depressedlion.cz