Červené korálky plné zdraví

Na začátku podzimu jsem se vydala na šípky. Bylo krásně, svítilo sluníčko a rozlehlá louka nabízela blahodárnou potěchu pro moji duši i mysl. Šípkový keř byl obsypaný. Nemohu říci, že samotné sbírání bylo nějak příjemné. Jak již dávno zjistila i samotná Růženka, šípkové trny mohou být pěkně zákeřné. Já jsem navzdory mnoha škrábancům a píchnutím neusnula, a tudíž se připravila o šanci, že mě za sto let probudí sličný princ😉. 

Šípky jsou učiněný poklad. Zvláště v tomto období, kdy na naši imunitu útočí různí neřádi. Plody se sbírají koncem srpna a začátkem září nebo do prvních mrazíků. Všichni víme, že šípky jsou velkým zdrojem vitamínu C. Kromě toho obsahují také vitamíny skupiny B, provitamín A, zástup mnoha katalyzátorů a biostimulátorů důležitých k upevnění zdraví. Šípkový čaj či tinkturu by měli užívat onkologičtí či diabetičtí pacienti, pacienti s cévní problematikou, při chudokrevnosti, děti, těhotné a kojící maminky, senioři, kuřáci a lidé, kteří žijí v průmyslem zatížených městech. Pro mě jako dělané 🙂. Šípková růže a její léčivý plod Zdroj: celostnimedicina.cz.

Ze šípků si můžete vyrobit marmeládu, čaj, šípkovou omáčku ke kanci, víno…já jsem se rozhodla pro tinkturu.

Na zpracování červených plodů si udělejte čas. Musíte každý z nich rozkrojit a nejlépe malým nožíkem vydlabat semínka a štětinky, které jsou pro šípky typické. Ale není to takový opruz, jak se zdá. Mě to docela bavilo, pustila jsem si k tomu rádio a za doprovodu příjemných melodií to byl pohodový relax.

A jak na tinkturu? 

Umyté šípky, ze kterých jste odstranili semínka a štětinky dejte do uzavíratelné nádoby, zalijte čirým alkoholem tak, aby byly ponořené, a nechte macerovat dva týdny. Každý den protřepejte. Poté šípkový macerát přeceďte přes plátýnko, aby v něm nebyla žádná zbylá semínka ani jiné kousky. Nakonec si udělejte cukerný roztok – v hrnci svařte 5 lžic cukru se stejným množstvím vody. Jakmile je cukr rozpuštěný, přidejte roztok k šípkovému macerátu. Důkladně promíchejte. Šípkovou tinkturu užívejte po lžících. Zdroj: spektrumzdravi.cz

Tinktura je chuťově velmi dobrá. Chutná jak ovocná vodka. Ale pozor, jen jednu až dvě lžíce denně 😉

close

Přihlaste se k odběru

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

depressedlion.cz